هفته 26 بارداری:

از این هفته در ریه کودک شاخه هایی به نام برونش شروع به تکامل می کنند ولی ریه های کودک جز در زمان تولد بطور کامل عمل نخواهند کرد. وضعیت سر کودک به نسبت بدنش در این هفته در موقعیت بهتری است . چربی زیر پوستی از این هفته شروع به ذخیره شدن می کند. وزن کودک در این هفته 850 گرم و طول قد او 25 سانتیمتر می باشد.

در این هفته می توانید لیستی از وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان تهیه نموده و نسبت به خرید آن اقدام نمایید لحظات دلچسبی است که شما را پراز نشاط و سرزندگی می نماید.

 

هفته 27 بارداری :

در این هفته رنگ چشمهای کودک تقریبا" همیشه آبی یا آبی تیره است . تکامل رنگ چشمهای کودک در ظرف چند ماه بعد از تولد او کامل می شود . گاهی رنگ چشمهای کودک چند ساعت بعد از تولد تغییر می نماید. وزن کودک در این هفته حدود 1000 گرم و اندازه او 27 سانتیمتر است.

در این هفته انقباضات بدون درد بارداری را که معروف به انقباضات براکستون هیکس است بیشتر در هنگام قدم زدن حس خواهید نمود . درصورت لزوم بهتر است از این هفته از شکم بندهای سبک جهت حمایت عضلات کمر وشکم استفاده کنید. در این هفته میزان کلسترول خون مادر برای ساخت هورمونهای زمان بارداری که به وسیله جفت تولید می شود ، بالا می رود ولی این وضعیت خطرناک نیست . یکی از این هورمونها پروژسترون است که برای تکامل سینه های مادر و شل سازی رحم لازم است.همچنین در این هفته متوجه اضافه وزن روز به روز خود خواهید شد و ممکن است بیشتر از گذشته احساس خستگی نمایید.

 

هفته 28 بارداری:

 در طول این هفته ریه های کودک به بلوغ کافی می رسد اما درصورتیکه کودک در این هفته متولد گردد ممکن است در تنفس وگرم نگه داشتن او نیاز به مراقبت های ویژه باشد. بطوریکه اگر این مراقبت ها با کیفیت خوب به کودک داده شوند او شانس ادامه زندگی را خواهد داشت.اندام کودک در این هفته به اندازه کافی بزرگ بوده بطوریکه می توان از طریق لمس و معاینه شکم مادر، وضعیت قرارگیری اورا در رحم تعیین کرد. از جمله وضعیت هایی که تشخیص آنها برای تعیین نوع زایمان ضروری است در صورتیکه سر کودک به طرف پایین باشد مادر می تواند روی زایمان طبیعی حساب کند ولی در غیراینصورت عمل جراحی سزارین برای او درنظرگرفته می شود.

وزن کودک در این هفته حدود 1100 گرم واندازه او 28 سانتیمتر است.  

این هفته اولین هفته از سه ماهه سوم بارداری است . ممکن است به دنبال نزدیکتر شدن به اواخر این دوران مشکلاتی همچون سوء هاضمه و درد عضلانی داشته باشید. باید بدانید که کلیه این مشکلات بعد از تولد کودک از بین خواهد رفت  و شما می توانید به توصیه های بهداشتی که در بخش های قبلی خدمتتان ارائه شده است توجه نمایید.

درطول سه ماهه سوم بارداری جهت کسب انرژی کافی برای زمان زایمان سعی کنید تا استراحت و خواب کافی داشته باشید. همچنین جهت بالا نگه داشتن ذاخایرکلسیم بدنتان ، درحد کافی از شیر ، پنیر، ماست و سایر فرآورده های لبنی استفاده نمایید. اگر ارهاش خون شما منفی باشد در این هفته باید از نظر وجود ساخت آنتی بادی در خونتان آزمایش شوید

[ شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 9:0 ] [ ]

[ ]مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه